Aktualności

Dlaczego warto wybrać żłobek?

Obecnie nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że każdy z rodziców pracuje, a mama ma wolne jedynie na okres urlopu macierzyńskiego i wychowawczego, który jednak kiedyś się kończy. Wtedy młodzi rodzice stają przed wyborem – jak zapewnić dziecku najlepszą opiekę podczas naszej obecności w pracy? Często niezawodna okazuj się babcia, jednak nie wszyscy mają możliwość skorzystać z takiej pomocy.

Są również zwolennicy teorii, że jednak warto rozważyć wysłanie malucha do żłobka. Obecnie są to wyspecjalizowane, czyste, wypieszczone placówki, które dbają o rozwój dziecka już od najwcześniejszych lat. Dodatkowo zapewniają właściwe żywienie pod okiem profesjonalnych kucharzy, a także możliwość podglądania przez rodziców co robi ich dziecko dzięki zainstalowanemu monitoringowi. Maluchy uczą się w ten sposób samodzielności oraz rozwijają kontakty społeczne z rówieśnikami. Stają się bardziej kreatywne i odważne.

Jednak to głównie interakcje społeczne są argumentem, które przemawiają na korzyść żłobka, a które trudno dziecku zapewnić w każdych innych warunkach. I o ile babcie z pewnością czerpią czystą przyjemność z zajmowania się wnukami, to nie należy ich traktować jak tanią siłę roboczą i odciążyć w tym zakresie. A przy dobrej organizacji można doskonale połączyć korzyści płynące z obu rozwiązań.